Tajski boks: Wszystko o dyscyplinie Muay Thai

Muay Thai jest świetną formą samoobrony, a także wymagającym i intensywnym treningiem całego ciała. Jest to świetny sposób na rozładowanie stresu, zrzucenie wagi i nabranie siły. W rzeczywistości Muay Thai jest jedną z najlepszych form ćwiczeń i może pomóc w osiągnięciu celów związanych z kondycją fizyczną. Jeśli jesteś zainteresowany Muay Thai, upewnij się, aby zrobić swoje badania i znaleźć odpowiedni Muay Thai siłowni dla Ciebie. Ważne jest, aby wybrać siłownię Muay Thai, która oferuje styl, którego chcesz się nauczyć, a także posiada wykwalifikowanych instruktorów.

Ważne uwagi przed rozpoczęciem zajęć

Tak jak w przypadku wszystkich zajęć dla początkujących, Muay Thai jest zwykle doświadczeniem uniwersalnym. Wszyscy nowi uczniowie zaczynają od podstaw i uczą się tych samych technik. Każdy jest na innym poziomie sprawności i umiejętności, więc nie ma sensu przeskakiwać do przodu. Każdy styl Muay Thai ma swoją własną, specyficzną technikę i sprzęt. W niektórych stylach używa się twardej, drewnianej broni, a w innych miękkiej, wyściełanej. Niektórzy używają mniejszych rękawic i nagolenników, a inni większych rękawic i ochraniaczy na kolana. Niektórzy używają rękawic i nagolenników w stylu Muay Thai, a inni rękawic i nakolanników w stylu boksu zachodniego. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią dla siebie szkołę Muay Thai. Ponadto Muay Thai jest sportem bardzo fizycznym. Nie są to łagodne zajęcia terapeutyczne. Intensywność zajęć zależy od nauczyciela i uczniów w klasie, ale nie są to zajęcia dla każdego.

Porady i rekomendacje dla początkujących

Zanim zaczniesz ćwiczyć Muay Thai, musisz wiedzieć kilka rzeczy:

  • Trening Muay Thai jest intensywny i będzie wyzwaniem dla twojej wytrzymałości i siły. Muay Thai nie jest dla osób o słabym sercu i w ciągu pierwszych kilku tygodni możesz odczuwać bolesność i zmęczenie mięśni. Muay Thai może być niebezpieczne, jeśli nie jest uprawiane regularnie i z zastosowaniem odpowiedniej techniki. Przed rozpoczęciem uprawiania Muay Thai należy zasięgnąć porady lekarza, szczególnie w przypadku istniejących wcześniej schorzeń.

  • Treningi Muay Thai mogą być kosztowne. Trzeba będzie kupić strój do treningu Muay Thai, sprzęt Muay Thai i uczęszczać na zajęcia Muay Thai. Zaleca się ustalenie budżetu i zaplanowanie tych wydatków.

  • Muay Thai wymaga dyscypliny i cierpliwości. Potrzeba czasu, aby nauczyć się Muay Thai i nabrać biegłości w tym sporcie. Można popełniać błędy, ale jest to normalne i z czasem będzie coraz lepiej.

  • Muay Thai może być sportem towarzyskim. Wiele siłowni Muay Thai ma klub Muay Thai, do którego można dołączyć. Można nawiązać nowe znajomości, poprawić umiejętności komunikacyjne, zyskać pewność siebie i podnieść ogólną jakość życia. Muay Thai to świetny sposób na rozładowanie stresu i zapomnienie na chwilę o problemach.