Najlepsze kluby piłkarskie, które warto wspierać jeśli jesteś miłośnikiem piłki!

Piękna gra jest wypełniona pasją, emocjami i dramatem. Nic dziwnego, że tak wielu z nas zakochało się w tym sporcie. I choć istnieje wiele rzeczy, które kochamy o piłce nożnej, jedna rzecz, która wyróżnia się najbardziej jest jego kluby. Jeśli jesteś fanem tego sportu, to prawdopodobnie wiesz, że istnieje kilka klubów, które dominują na światowej scenie. Czy to ich rekordy wydajności lub stabilności finansowej, te kluby stoją głowę i ramiona nad wszystkimi innymi. W tym artykule przyjrzymy się 6 najlepszym klubom piłkarskim na świecie.

Dlaczego niektóre kluby piłkarskie są lepsze od innych?

Największą różnicą pomiędzy klubami piłkarskimi jest ich stabilność finansowa. W końcu podstawowym celem każdego klubu jest zarabianie pieniędzy. A kiedy mówimy pieniądze, mamy na myśli ich dużo. Według Forbes, 10 najbardziej wartościowych klubów piłkarskich na świecie ma średnią wartość 2,5 miliarda dolarów. Jednak stabilność finansowa nie jest jedyną różnicą pomiędzy najlepszymi klubami piłkarskimi na świecie. Niektóre drużyny mają bardziej imponujące wyniki niż inne. Inne zdobyły więcej trofeów - najwyższych wyróżnień w piłce nożnej. I są też takie, które są po prostu bardziej znane niż inne. Po prostu, niektóre kluby piłkarskie są lepsze od innych. Na przykład, Real Madryt CF jest najbardziej wartościowym klubem piłkarskim na świecie z wartością 4,6 miliarda dolarów. Zdobyli również najwięcej tytułów Ligi Mistrzów UEFA - 12. Możesz założyć, że te fakty uczyniły ich również jednym z najbardziej znanych i popularnych klubów na świecie.

Real Madrid CF

Real Madryt CF jest najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim na świecie. Wygrali Ligę Mistrzów UEFA rekordowo 12 razy i są jednym z najbogatszych klubów z szacowaną wartością 4,6 miliarda dolarów. Stadion domowy klubu to Santiago Bernabéu Stadium, który ma pojemność 81 044.

Założony w 1902 roku Real Madryt CF jest najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim w Hiszpanii. Zdobył rekordową liczbę 33 tytułów La Liga, 9 trofeów Copa del Rey, a także 9 tytułów Ligi Mistrzów UEFA. Z obecnym składem złożonym z takich gwiazd jak Gareth Bale, Cristiano Ronaldo i Isco, Real Madryt jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn na świecie - i z pewnością jednym z najlepszych klubów piłkarskich.

FC Barcelona

Futbol Club Barcelona jest jednym z najlepszych klubów piłkarskich na świecie. Z wartością 4,06 mld dolarów, ten hiszpański klub piłkarski zdobył rekordową liczbę 29 tytułów La Liga, 16 trofeów Copa del Rey i 4 tytuły UEFA Champions League. Stadion Camp Nou ma pojemność 99 000.

Futbol Club Barcelona jest drugim najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim w Hiszpanii. Zdobyli rekordową liczbę 29 tytułów La Liga, 16 trofeów Copa del Rey i 4 tytuły UEFA Champions League. Z obecnym składem złożonym z takich gwiazd jak Lionel Messi, Luis Suarez i Philippe Coutinho, Barcelona jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn na świecie - i z pewnością jednym z najlepszych klubów piłkarskich.

Manchester United

Football Club Manchester United jest jednym z najlepszych klubów piłkarskich na świecie. Z wartością 3,69 mld dolarów, ten angielski klub piłkarski zdobył rekordową liczbę 20 tytułów Premier League, 12 trofeów FA Cup i 3 tytuły UEFA Champions League. Ich stadion Old Trafford może pomieścić 75 635 osób.

Klub piłkarski Manchester United jest najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim w Anglii. Zdobyli rekordową liczbę 20 tytułów Premier League, 12 trofeów FA Cup i 3 tytuły UEFA Champions League. Z obecnym składem złożonym z takich gwiazd jak Paul Pogba, Marcus Rashford i Romelu Lukaku, Manchester United jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn na świecie - i z pewnością jednym z najlepszych klubów piłkarskich.