Mecz Gornik Zabrze - Korona Kielce zakończony wynikiem 3-1 dnia 2024-02-19 18:00 na obiekcie Stadion im. Ernesta Pohla

W miniony weekend na Stadionie im. Ernesta Pohla odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Gornik Zabrze i Korona Kielce. Gospodarze wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując przeciwników 3-1. Mecz ten miał miejsce 19 lutego o godzinie 18:00 w ramach 21. kolejki Ekstraklasy. Wynik na przerwę wskazywał na przewagę Gornika, który prowadził 2-0.

Ekstraklasa: Gornik Zabrze - Korona Kielce 3-1

19 lutego 2024 roku na stadionie im. Ernesta Pohla odbył się mecz 21. kolejki Ekstraklasy pomiędzy drużynami Gornik Zabrze a Korona Kielce. Sędzią głównym spotkania był Tomasz Kwiatkowski. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn wspierali swoich podopiecznych od pierwszej minuty.

Sprawozdanie z meczu:

1' - Rozpoczęcie meczu! Piłkarze obu drużyn ruszają do walki, emocje sięgają zenitu.

35' - GOOOOL! Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Dawid Zator strzela bramkę, rozpala serca kibiców Gornika Zabrze! 1-0!

39' - I NASTĘPNA BRAMKA! Sebastian Musiolik podwyższa prowadzenie Gornika na 2-0! Korona Kielce musi szybko odpowiedzieć, by nie stracić kontaktu z rywalem.

47' - Pierwsza żółta kartka w meczu dla Gospodarzy. Boris Sekulić zostaje ukarany przez arbitra.

68' - BRAMKA! Korona Kielce zmniejsza straty! Egor Shikavka trafia do siatki po podaniu Daniela Błanika. Wynik to teraz 2-1, emocje sięgają zenitu!

76' - I TO JEST TO! Gornik Zabrze odzyskuje dwubramkowe prowadzenie! Adam Kaprálik trafia do siatki po asyście Łukasza Podolskiego. Wynik to 3-1!

78' - Kolejna żółta kartka dla Gospodarzy. Tym razem Adrián Kaprálik dostaje kartonik od sędziego.

90' - Sędzia kończy mecz! Gornik Zabrze pokonuje Koronę Kielce 3-1, zdobywając cenne trzy punkty w walce o ligowe trofea. Emocjonujące widowisko do samego końca!

Po meczu Gornik Zabrze ma kolejno zmierzyć się z Jagiellonią, Lechem Poznań oraz Ruchem Chorzów, natomiast Korona Kielce czeka starcie z Jagiellonią, Zagłębiem Lubin oraz Cracovią Kraków. Czekamy z niecierpliwością na kolejne ligowe starcia!