Mecz między Korona Kielce i Puszcza Niepołomice zakończony wynikiem 5-3 dnia 2023-10-27 16:00

W meczu Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Puszczą Niepołomice padło aż osiem bramek! Spotkanie, które odbyło się w Suzuki Arena, dostarczyło kibicom pełną dawkę emocji. Korona Kielce zdominowała pierwszą połowę, zdobywając trzy gole. Choć Puszcza Niepołomice próbowała odrobić straty w drugiej połowie, nie zdołała wyprzedzić przeciwnika. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5-3 dla drużyny Korony Kielce.

Mecz: Korona Kielce vs Puszcza Niepołomice

Data i godzina: 27 października 2023, godzina 16:00

Liga: Ekstraklasa, kolejka 13

Miejsce: Suzuki Arena

Wczorajsze widowisko na Suzuki Arena było prawdziwym emocjonującym starciem, które zakończyło się wynikiem 5-3 na korzyść Korony Kielce. Drużyna gospodarzy dominowała w pierwszej połowie, zdobywając trzy bramki przed przerwą. Puszcza Niepołomice zdołała jednak odrobić straty w drugiej połowie, wprowadzając trochę dramaturgii w meczu. Ostatecznie jednak Kielczanie wygrali i zdobyli cenne trzy punkty.

Pierwszą bramkę dla Korony Kielce zdobył E. Shikavka w 6. minucie po pięknym podaniu od Nono. To była doskonała akcja, która rozpoczęła ten niezapomniany wieczór. Siedemnaście minut później M. Remacle podwyższył wynik, otrzymując piłkę od Nono i bezbłędnie wykończając akcję. Korona Kielce kontrolowała mecz, a Puszcza Niepołomice wydawała się być bezradna wobec ich ataku.

W 32. minucie D. Zator rozpoczął kolejną akcję Korony Kielce, strzelając trzecią bramkę i dając swojej drużynie ogromną przewagę przed przerwą. Wynik na halę wynosił 3-0, a fani Korony Kielce nie mogli być bardziej szczęśliwi z pierwszej połowy.

Po przerwie Puszcza Niepołomice zdecydowanie poprawiła swoją grę. A. Siemaszko zdobył pierwszą bramkę dla gości w 63. minucie, wprowadzając powiew nadziei do drużyny. Dwa minuty później B. Poczobut strzelił kolejnego gola dla Puszczy, skracając dystans do jednej bramki. Zaskakująco dla wszystkich, wynik po 65 minutach gry wynosił 3-2 dla gospodarzy.

Jednak Korona Kielce nie zamierzała zaprzepaścić swojej przewagi. R. Deaconu zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy w 88. minucie, dając im pewność zwycięstwa. Ale Puszcza Niepołomice nie poddała się i M. Cholewiak strzelił trzecią bramkę dla gości tuż przed końcem regulaminowego czasu gry.

Nie było jednak czasu na więcej dramaturgii, ponieważ R. Deaconu ponownie wpakował piłkę do siatki w doliczonym czasie gry, ustalając wynik na 5-3 dla Korony Kielce. To była świetna wygrana dla gospodarzy, którzy pokazali ogromną determinację i umiejętności.

Mecz sędziował Jarosław Przybył z Polski. Jego decyzje były spójne i sprawiedliwe, a piłkarze obu drużyn mieli pełne zaufanie do jego pracy.

Kolejne mecze:

Korona Kielce ma już ustalone kolejne mecze po tym zwycięstwie. Ich najbliższe starcia to spotkania z Legią Warszawa II, Piastem Gliwice i Jagiellonią. Po dzisiejszej wygranej drużyna jest pełna wiary i zmotywowana, by kontynuować swoją dobrą passę.

Puszcza Niepołomice również czeka na kolejne wyzwania. Ich następne mecze to spotkania z Stalą Rzeszów, Pogonią Szczecin i Wartą Poznań. Po dzisiejszej grze, w której udowodnili swoją determinację, są pewni, że mogą odnieść kolejne zwycięstwa.